Informatie uit de nieuwsbrief van week 10, 2025
04 maart 2025Update zzp-dossier en flexibel werken
In 2024 zijn veel zzp’ers gestopt met werken in de zorg. Zorgthuisnl is voorstander van een beheerste inzet van zzp’ers. Daar waar het gaat om schijnzelfstandigheid, waarbij medewerkers op geen enkele wijze anders werken dan zzp’ers, zien wij dat medewerkers een arbeidscontract kregen aangeboden. Daar waar dat niet mogelijk is, bijvoorbeeld omdat het gaat om specifieke vormen van zorg, is gewerkt aan het stimuleren van het zelfstandig ondernemerschap. Over die specifieke vormen hebben wij als Zorgthuisnl eerder in een brief aan de Vaste Kamercommissie VWS betoogd dat in bepaalde gevallen het niet mogelijk is met vaste arbeidsovereenkomsten te werken. Het gaat dan met name om de palliatieve terminale zorg en vormen van aanvullende mantelzorg. Daarnaast ligt er een probleem bij de zogenaamde situaties van piek en ziek: de tarieven zijn te krap om hier invulling aan te kunnen geven met vaste medewerkers. Vanwege de snelle op- en afschaling in de zorg thuis is er niet continue werk voor deze groep. Het creëren van een flexibele schil is heel hard nodig. Lees hier verder hoe de Belastingdienst op ons verzoek heeft gereageerd en hoe we een flexibele schil via de regie-arbeidsovereenkomst willen vormgeven.
Wilt u ook meepraten over de inhoud van de regie-arbeidsovereenkomst? Stuur dan een mail naar jacqueline.denengelsman@zorgthuis.nl
Stappen gezet in het cao-overleg
Donderdag 20 februari hebben we een lange dag onderhandeld over de nieuwe cao. Er ligt nog geen cao-resultaat, maar we hebben stappen kunnen zetten in de goede richting en zijn elkaar dichter genaderd. Dit betreft met name een tweetal onderwerpen, die (uiteraard naast het loon) voor het afsluiten van deze cao cruciaal zijn, namelijk de generatieregeling en het omzetten van de overwerkvergoeding naar een nieuwe vergoedingsregeling. Deze complexe thema’s vergen veel tijd om goed te doorgronden en door te spreken.
Op 11 maart onderhandelen we verder met elkaar en in de tussentijd wordt hard gewerkt om zo veel als mogelijk het eindresultaat voor te bereiden. We hopen u snel daarna positief te kunnen berichten.
Transitie van zorg in de wijk?
Ontwikkelingen als dubbele vergrijzing en de wens naar meer zelfregie maken een transitie van de wijkzorg noodzakelijk naar meer preventie én samenwerken met informele zorgverleners. Wat hebben uw verpleegkundigen en verzorgenden in de wijk nodig van het V&VN Kennisinstituut om hun bijdrage te leveren aan deze transitie? V&VN hoort het graag maar ook voor u is dat interessant. Wilt u verpleegkundigen en verzorgenden in de eerste lijn van uw organisatie stimuleren om hun zeggenschap hierin te benutten? Vraag ze om de vragenlijst ‘Transitie in de wijk’ in te vullen. Het kost maximaal 15 minuten en de vragenlijst staat open tot 14 maart.
Als u het op prijs stelt om de uitkomsten van het onderzoek te ontvangen kunt u uw emailadres verzenden naar r.vellinga@venvn.nl onder vermelding van “interesse in uitkomsten vragenlijst”.
Digivaardig in de zorg zoekt zorgmedewerkers VVT
Ten minste 10-30% van de medewerkers in de zorg is onvoldoende digivaardig. Dit probleem wordt door veel zorgorganisaties onderschat, terwijl het onder meer kan leiden tot tijdverlies, demotivatie, schaamte en zelfs vroegtijdig vertrek van medewerkers. Daarom is onderzoeksbureau ZorgfocuZ door Digivaardig in de Zorg gevraagd om onderzoek te doen naar de digitale vaardigheden van medewerkers in de vvt en huisartsenzorg, in relatie tot mogelijke tijdwinst die hiermee te behalen is. Voor dit onderzoek zijn zorgmedewerkers nodig die bereid zijn om 45 tot 60 minuten geobserveerd te worden tijdens het uitvoeren van digitale handelingen op hun werkplek. Lees meer informatie.
Nieuwe BeterDichtbij Professional app
Eenvoudig contact met patiënten en cliënten, waar en wanneer het zorgprofessionals uitkomt. Met de volledig vernieuwde BeterDichtbij Professional app wordt dit nu nog makkelijker. Zo kunnen zorgverleners in de wijk, op de afdeling of vanuit een thuiswerkplek de berichten naar patiënten sturen en hun vragen beantwoorden.
Vragenlijst Significant over regeldruk WZD en Wkkgz
Naar aanleiding van de evaluatie van beide wetten wordt gewerkt aan wetswijzigingen om de rechtsbescherming en eigen regie van cliënten te verbeteren en de administratieve lasten te verlagen. In opdracht van VWS onderzoekt Significant Public of de voorgestelde wijzigingen daadwerkelijk bijdragen aan minder regeldruk. Significant heeft een vragenlijst gepubliceerd welke u als zorgprofessional in kunt vullen waardoor u een bijdrage levert aan aanbevelingen voor het wetswijzigingstraject. Het invullen duurt 10-20 minuten en de vragenlijst is hier te vinden.